Kurumsal

RİPORT Rize limanının HİNTERLAND başlıcalar;
● - Doğusunda karayolu ile 0 Km Hopa, Artvin ve Gürcistan

Batısında Kara yolu ile 80 Km Trabzon-Giresun
● - Kuzeyinde Rusya-Ukrayna- Gürcistan'ın BATUM ve POTİ Limanı
● - Güneyinde ise OVİT TÜNELİ ile Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Kars, Van, Diyarbakır

Erzurum üzerinden Karadeniz' i ve en yakın İran Transit yolu olması nedeniyle Tebriz  İRAN

*Ovit tüneli -Erzurum-Azerbaycan / NAHCİVAN

Rize’de TRANSİT TAŞIMA için yük, sanayi ve ulaştırma Liman işletme çabaları için özelleştirme Önce yeterli depo ve uygun taşıma araçları gibi bir kısım olumsuz şartlardan RİPORT Öncesi RİZE LİMANI çok fazla gelişememiş.

TDİ den kalma kısıtlı yük ve Mevcut TALEPLER sınırlı ve kademeli olduğu için RİPORT yeni döneme acil yatırım imkan yaratmış. Önceliklerini sıralayan RİPORT bir kısım yatırımları öne çekmek için Rize’de olan firmalar önemli teşvikler sağlamış   

Hinterland; Ulusal ve Uluslararası yollara bağlantı

Limandan çıkan araçlar Doğuya Rize-Hopa-Erzurum ya da Rize-Trabzon-Erzurum yolu kullanmakta. Rize-Ovit-Erzurum yol inşası devam ederken, diğer iki güzergâhı kullanan araç ve firmalara il dışı pazarlara giden yüklerdeki transfer maliyetini düşünerek, aradaki mesafe için Rize Limanı kullanan boşaltma firmalarına ciddi oran İNDİRİMLER VE KOLAYLIKLAR sağlamaktayız.

RİPORT olarak yeni pazarlara açılmak, liman gelirlerini artırmak için bir kısım destekler sağlandığı diye RİZE LİMANI günümüzdeki mümkün tonajlara ulaştı.

Diğer limanlarda var olan firmalar ile bizdeki firma rekabeti için zaman içerisinde bir dizi şikayet olmakta ve oluşmaktadır.

YETERLİ DONANIMI OLMAYAN LİMAN İŞLETME;

Yük sahipleri, Lojistik Firmaları, FORWARDERS denetiminde Kombine Taşıma “MULİTİMODAL” yapanlar; liman işletme ile anlaşıp İhtiyaçı olan liman makinesi vinç, Loder, Uygun kamyon, TIR her türlü lojistik aparat ve yüksek tonaj VİNÇ imkan liman işletme imkanları el vermediği tonajlı yüklerin boşaltması için. Liman hizmeti talep eden YÜK SAHİBİ Firma yada temsilcisine kendi imkanları ile yüklerin boşaltılmasına müsaade eder.

RİPORT RİZE LİMAN POLİTİKASI İŞLETMESİ:

Envanterinde Olmayan yükleri Rize’ye çekebilmek, gelecekte kendi ekip ve donanıma öncelik sırasına göre sahip olabilmek.

Liman gelebilecek Devamlı yük tonajı yakalamak,  Rize Limancılık tarihinde olmayan işleri, yükleri, operasyonlu boşaltma ve yüklemeleri Rize limanında yapmak. Gelen gemilerden barınma ve Kılavuz geliri elde etmek adına.

LİMAN İşletme firması olarak her zaman bulabilecek oldukları yerel tüm firmalara gerekli kolaylık ve ihtimamı göstermek.

Bu Operasyonlar ile öncelikli amaç: Başta KILAVUZLUK, BARINMA, LİMAN, BOŞALTMA hizmet kalemler ile işletmenin her türlü GELİRİ artırmaktadır.