Kurumsal

Türkiye'nin maden ihracat hacminin önemli bir kısmını karşılayan ve Doğu Karadeniz’in en önemli limanlarından biri olan TDİ RİZE Liman İşletmesini;30 yıl süreyle 1997 yılında devralan RİPORT.

Kısa sürede; işletme öncesi kararlaştırdığı doğru, dürüst paylaşımcı politikalar ile Limanı tercih eden Uluslararası gemi, firma, ithalatçı ve ihracatçı ülkeler bazında saygın bir marka RİPORT olmayı başarmıştır.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu, RİPORT logosunun farklı alanlarda ve farklı koşullarda kullanımı ile ilgili uygulama esaslarını içermektedir.

A Grubu Asım ÇİLLİOĞLU, Ali ÇİLLİOĞLU,Perihan ÇİLLİOĞLU B Grubu YARDIMCI ve C Grubu ERGENÇ ile Kamuyu Temsilen TDİ ortaklığı ile kurulmuş.

1997’de  30 yıl  süreyle işletme hakkı Devir sözleşmesi 4046 Özelleştirme yasasıyla açık artırma yöntemi ile RİPORT RİZE Liman İşletmesi Yatırım A.Ş. en yüksek bedelle devralmıştır.

RİPORT Uluslararası Rize Liman işletmesi, Artvin, Erzurum, Trabzon, Bayburt gibi Türkiye’nin ulaşım ağında var olan bu kentleri ile Gürcistan, Azerbaycan ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri gibi sınır komşusu olan ülkelere, Deniz yolu ve karayoluyla bağlıdır.

Orta Batı ve Karadeniz’le olan aktarma ve hinterlant bağlantılarıyla, Marmara Bölgesindeki ana konteyner limanlar ve Özel iskelede yapılan dökme, Genel kargo yüklerin Kombine taşıma MULTİMODAL yüklerin uğrak, depolama, aktarma yerlerinden biridir.

OVİT Üzerinde yollar tamamen ulaşıma açılınca Geniş hinterlandı, kara yolu ile kolay ulaşım imkânları ve kadrosunda var olan yetişmiş insan kaynaklarıyla Doğu Karadeniz bölgesinin ihracat & ithalat hacminin önemli bir kısmını karşılamaktadır. RİPORT, yıllık elleçlenen DÖKME VE PAKETLİ yük MADEN İHRACAT miktarıyla ve mevcut geri sahasıyla DOĞU KARADENİZİN in en Önemli limanıdır.

Misyonumuz; 

Türkiye ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin:

Müşteri Odaklı

Mükemmellik Operasyon

Yenilikte Süreklilik

Grevlerine hassas Ekip

Özelleştiği 1997 yıldan beri bilinen ve tercih edilen limanı olmak

Vizyonumuz; 

Türkiye ve Doğu Karadeniz Bölgesi’ nin lider bir liman şirketi olarak RİPORT markasını güçlendirmek.

Temel Değerlerimiz

Karşılıklı Güven
Paydaşlarımızla başarılı birliktelikler ve ortaklıklar kurabilmek için esas olan karşılıklı güven tesis edilmesinin gereğine inanırız.

Mükemmellikte Kararlılık
Liman, kılavuzluk ve sonrasındaki İş süreçlerdeki gelişmeleri takip ederek markamız RİPORT KULLANAN FİRMALARA güvenilir ve en iyi hizmeti vermeye kararlıyız.

Dürüstlük ve İş Etiği
İşimizi iş etiğine uygun ve dürüstlükle yapmayı, çalışanlarımız tarafından ya da şirketimiz adına olabilecek rüşvet ve yolsuzluğu önlemeyi taahhüt ederiz. İş ortaklarımızın bizim değerlerimizi paylaşmasını bekleriz.

Yenilikçilik
Gelişmek için yenilikçiliğin, zorlukların üstesinden gelmek için ise yaratıcılığın gerekliliğine inanır fizibilitesi gelir getirebilecek tüm yatırımları en kısa sürede yapma odaklıyız.

İnsan Odaklılık
Ekip üyelerimizin sektör geçmişine bakar, her birine değer verir, potansiyel yeteneklerini en üst düzeye çıkarmaları için kendilerine fırsat veririz.

Müşteriye Bağlılık
Müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve başarılarını desteklemek için çalışırız. Müşterimizin getireceği her yük, her gemi, her iş için müşteri talepleri doğrultusunda Onların ihtiyaçlarını dinler ve ihtiyaçlarına cevap veririz.

Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik Politikamız

Politikamızın temelinde insanlarımıza güvenli, emniyetli, sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak ve faaliyet gösterdiğimiz sektörde sürdürülebilir, güçlü, değişmez bir bağlılık ideali bulunmaktadır.

Amacımız sektörün öncü liderinden olarak,  sağlık, emniyet, çevre, istihdam ve güvenlik uygulamalarımızı ve performansımızı sürekli geliştirmek ve örnek bir kuruluş olmaktır.